Konkurs skoków do wody z wieży 10 m mężczyzn podczas Letnich Igrzysk Olimpijskich 2012 rozegrany został między 10 a 11 sierpnia. Zawody rozgrywane były w Aquatics Centre.

Format Konkurencja ta jest rozgrywana w trzech rundach:

Runda eliminacyjna: Każdy z 32 zawodników wykonuje po 6 skoków; najlepsza 18 awansuje do półfinału. Półfinał: 18 zawodników wykonuje po 6 skoków; wyniki z eliminacji nie są brane pod uwagę, do finału awansuje 12 najlepszych zawodników. Finał: 12 zawodników wykonuje po 6 skoków, wyniki z poprzednich rund nie są brane pod uwagę w ostatecznej klasyfikacji.

Terminarz Czas UTC+01:00 Data Godzina Runda10 sierpnia 201219:00Eliminacje11 sierpnia 201210:00Półfinał20:30Finał

Wyniki PozycjaZawodnikEliminacjePółfinałFinałPunktyPozycjaSkok 1Skok 2Skok 3Skok 4Skok 5Skok 6PunktyPozycjaSkok 1Skok 2Skok 3Skok 4Skok 5Skok 6Points David Boudia 439.15 18 88.20 86.40 94.35 85.80 82.8093.60 531.15 3 97.20 86.40 99.90 90.75 91.80 102.60 568.65 Qiu Bo 563.70 1 89.60 85.75 94.05 102.60 94.35 97.20 563.55 1 91.20 94.50 92.40 93.60 94.35 100.80 566.85 Tom Daley 448.45 15 81.00 86.40 84.00 88.80 91.8089.10 521.10 4 91.80 86.40 92.75 98.05 97.20 90.75 556.95 4 Wiktor Minibajew 449.05 14 81.60 86.95 79.20 81.00 91.80 93.60 514.15 6 81.60 92.50 89.10 81.00 91.80 91.80 527.80 5 José Guerra 440.90 17 76.50 88.20 86.40 81.60 79.20 90.00 501.90 9 76.50 88.20 86.40 96.90 82.50 97.20 527.70 6 Lin Yue 532.15 2 81.60 94.05 102.60 94.35 75.60 93.60 541.80 2 91.20 94.05 91.80 68.45 91.80 90.00 527.30 7 Iván García 491.70 6 88.80 87.45 86.10 81.00 74.25 79.80 497.4010 83.25 82.50 98.40 81.00 89.10 87.40 521.65 8 Martin Wolfram 496.80 4 91.80 86.40 79.20 86.4086.40 88.80 519.00 5 97.20 86.40 77.55 64.80 88.20 92.50 506.65 9 Nicholas McCrory 480.90 8 76.80 83.20 83.25 89.10 84.15 90.00 506.50 7 86.40 75.20 83.25 79.20 84.15 97.20 505.40 10 Sascha Klein 525.05 3 76.80 90.65 89.25 91.80 74.2581.00 503.75 8 80.00 83.25 66.50 97.20 77.55 91.80 496.30 11 Riley McCormick 452.75 11 72.00 86.40 81.60 79.20 79.20 97.20495.60 12 76.50 86.40 81.60 79.20 74.25 95.40 493.35 12 Ołeksandr Bondar 481.65 7 78.40 77.70 82.80 89.10 89.10 79.20496.30 11 72.00 88.80 82.80 79.20 56.10 64.80 443.70 13 Matthew Mitcham 457.20 9 75.00 85.80 86.40 90.75 74.25 70.20 482.40 13Nie awansował 14 Germán Sánchez 495.85 5 85.80 91.20 36.30 86.10 89.10 88.80 477.30 14 Nie awansował 15 Anton Zacharow 451.35 12 76.80 86.40 88.80 84.15 36.7591.80464.70 15Nie awansował 16 Gleb Galpierin 445.60 16 81.30 37.40 72.00 89.10 89.10 84.60453.80 16 Nie awansował 17 Víctor Ortega 450.60 13 68.80 63.00 69.30 78.40 80.85 79.20439.55 17Nie awansował 18 Jeinkler Aguirre 453.50 10 72.00 75.20 55.80 83.20 64.3586.40 436.9518Nie awansował 19 Bryan Lomas 434.95 19 Nie awansował 20 James Connor 427.45 20 Nie awansował 21 Wadzim Kaptur 420.60 21 Nie awansował 22 Sebastian Villa 419.25 22 Nie awansował 23 Peter Waterfield 412.45 23 Nie awansował 24 Amund Gismervik 401.55 24 Nie awansował 25 Christofer Eskilsson 375.30 25 Nie awansował 26 Park Ji-ho 370.50 26 Nie awansował 27 Francesco Dell'Uomo 370.25 27 Nie awansował 28 Andrea Chiarabini 367.75 28 Nie awansował 29 Hugo Parisi 363.70 29 Nie awansował 30 Eric Sehn 363.90 30 Nie awansował 31 Cimafiej Hardziejczyk 350.05 31 Nie awansował 32 Ri Hyun-ju 331.30 32 Nie awansował

Przypisy

Kategoria:Skoki do wody na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2012